Facebook  Instagram  Youtube  Twitter  Medium


Yeni Medya ve İletişim Bölümü’nde okumak medya dünyasında başarılı olmanın ve değerli işlere imza atmanın ilk adımı olarak düşünülebilir. Televizyondan internete, yönetmenlikten gazeteciliğe, iletişim uzmanlığından editörlüğe uzanan bu dinamik, heyecan verici ve anlamlı dünyaya hoş geldiniz!

Bölümü bitirerek medya dünyasına enerji ve değer katan mezunlarımızla tanışmak ister misiniz?
 


Güncel ve dinamik bir program

Yeni Medya ve İletişim Bölümü'nde uluslararası standartlarda bir eğitim veriyoruz. Dünyanın önde gelen üniversitelerinde sunulan programlara ve hızla değişen medya dünyasına uyum sağlıyor, farklı becerileri bir arada geliştirmeyi hedefleyen bir öğrenim deneyimi sunuyoruz.
 


Biz, İEÜ İletişim Fakültesi Yeni Medya ve İletişim Bölümü’nde, erken branşlaşma mecburiyetine ve kalıplaşmış eğitim anlayışına alternatif olarak, güncel ve dinamik bir program öneriyoruz. Medya sektörüne dair kapsamlı bir eğitim anlayışıyla yola çıkarak, öğrencilerimize üniversite eğitimlerinde ilerledikçe keşfettikleri ve ilgi duymaya başladıkları iş alanlarında uzmanlaşma imkânı sunuyoruz. Sunduğumuz stüdyo dersleri aracılığıyla da öğrencilerimize uzmanlaşmayı seçtikleri alanlarda bolca pratik yapma olanağı tanıyoruz. Bu sayede zengin bir portfolyo ile mezun olan öğrencilerimiz, uçsuz bucaksız medya dünyasının diğer dallarından kopmadan ilgi duydukları alanda ilerleme fırsatına sahip oluyorlar.
 


İş yaparak öğrenmek: Uygulama ve uzmanlaşma

İEÜ'de Yeni Medya ve İletişim Bölümü öğrencileri, üniversite hayatlarının birinci ve ikinci senelerinde medya ve iletişim dünyasına giriş yaparlar, bilinçli uzmanlaşmaya yarayacak temel bilgileri edinirler ve ardından  uzmanlaşma alanı belirlerler. Stüdyo derslerinin devreye girmesi ve bitirme projelerinin hazırlanması yoluyla uygulayarak öğrenmeye odaklanırlar. Öğretim elemanları ve medya profesyonelleriyle beraber çalışırlar ve gerçek medya ürünleri, yani televizyon programları, gazete-dergi veya internet içerikleri üretirler.
 


Kişiye özel öğrenim

Yeni Medya ve İletişim Bölümü’nde kişisel öğrenimi temel alıyoruz. Öğrencilerimizin farklı beğeni, yetenek ve tercihlere sahip olduğu gerçeğine dayanarak önceden sahip oldukları veya öğrenim esnasında edindikleri becerilerinin açığa çıkmasına olanak tanıyoruz. Başka bir deyişle, öğrencilerimizin kendilerine uygun medya uzmanlığı edinmelerinin yolunu sağlıyoruz.

10 yıldır mezun ettiğimiz öğrencimizin başarıları, Yeni Medya ve İletişim Bölümü'nde benimsediğimiz yaklaşım konusunda bizleri daha da cesaretlendiriyor.

Gurur duyduğumuz mezunlarımızla tanışmak ister misiniz?

 

HABERLER