Bizi takip edin
|
EN

İLETİŞİM FAKÜLTESİ

Yeni Medya ve İletişim

Bölüm Hakkında

Facebook  Instagram  Youtube  Twitter  Medium


Yeni Medya ve İletişim Bölümü’nde okumayı yeni medya teknolojilerine, yeni medya kültürlerine, yeni medya kurumlarına ve yeni medya mantığına dair uzmanlaşmanın ilk adımı olarak düşünülebilirsiniz.

Bu dünya dinamik, heyecan verici ve anlamlı bir dünya.

 

 

Sosyal medya yöneticiliğinden multimedya tasarımcılığına, iletişim uzmanlığından podcast yapımcılığına uzanan zengin bir dünya. Aradığınız buysa, aramıza hoş geldiniz!

 

Güncel ve dinamik bir program

Yeni Medya ve İletişim Bölümü’ne bu yıl giren öğrenciler tümüyle yenilenen bir ders programını izleyecekler. Yeni öğretim programımız için buraya klikleyin.

Yeni Medya ve İletişim Bölümü'nde yeni dünyanın yeni ihtiyaçlarına göre şekillenmiş, yüksek kaliteli bir öğretim veriyoruz. Öğretim programımız ve sunduğumuz olanaklar, dünyanın önde gelen üniversitelerinde okutulan programlar ve her gün yenilenen medya dünyasıyla uyumlu.

Her öğrencimizi özel kabul ediyoruz. Kalıplaşmış eğitim anlayışına ve erken branşlaşma mecburiyetine alternatif olarak, güncel ve dinamik bir program öneriyoruz: Öğrencilerimize üniversite eğitimlerinde ilerledikçe keşfettikleri ve ilgi duymaya başladıkları iş alanlarında uzmanlaşma imkânı sunuyoruz.

 

Yaparak öğrenmek: Uygulama ve uzmanlaşma

Yaparak öğrenme mantığını esas alan eğitim programımız aracılığıyla öğrencilerimize uzmanlaşmayı seçtikleri alanlarda bolca uygulama yapma olanağı tanıyoruz.

Bu sayede zengin bir portfolyo ile mezun olan öğrencilerimiz, kendi tercihleri doğrultusunda belirledikleri alanlarda ilerleme fırsatına sahip oluyor.

Yeni Medya ve İletişim Bölümü öğrencileri, üniversite hayatlarının henüz birinci senesinde medya ve iletişim dünyasına giriş yapıyor, bilinçli uzmanlaşmaya yarayacak temel bilgileri ediniyor ve ardından ilgi alanlarını belirliyor. İkinci sınıfta stüdyo ve yapım derslerinin devreye girmesiyle yaparak öğrenmeye odaklanıyor. Öğrencilerimizin burada yürüttüğü uygulamalar, portfolyo derslerine zemin hazırlıyor.

 

Medya dünyasına adım atın!

Öğrencilerimiz, öğretim elemanlarımızın yanı sıra çeşitli sektörlerden gelen profesyonellerle beraber çalışıyor ve gerçek medya ürünleri, içerikleri üretiyor: İnternet siteleri, sosyal medya içerikleri, uygulamalar, video serileri, podcastler, portallar, online haber platformları, dergiler, fanzinler ve dahası...

Bu sayede öğrencilerimiz medya dünyasıyla profesyonel bir ilişki kurmuş oluyor. Öğrenimini tamamlayan öğrencilermiz, sayıları yıllar içinde bir hayli artmış bulunan ve medyanın çeşitli alanlarında çalışan mezunlarımızın birlikteliğiyle oluşan değerli bir profesyonel ağa dahil oluyor.

 

Mezun Olunca

Yeni Medya ve İletişim Bölümü mezunu olduğunuzda iletişimle ilgili tüm sektörlerde, ayrıca kurum ve şirketlerin iletişim birimlerinde, her türlü içeriğin tasarlanması, yapımı ve yönetimi alanlarında çalışabilirsiniz. Mezunlarımızın çalıştıkları kurum ve pozisyonlardan örnekler için buraya klikleyin.