Bizi takip edin
|
EN

İLETİŞİM FAKÜLTESİ

Yeni Medya ve İletişim

Konuk Akademisyenler

Facebook  Instagram  Youtube  Twitter  Medium

 

John Downing

Prof. Dr. John Downing, Global Media Research Center'ın kurucusudur. Halihazırda görev yaptığı Northwestern Üniversitesi'ne girmeden önce Southern Illinois University ve University of Texas, Austin'de bulundu. Bu üniversitelerde iletişim ve kültür, küreselleşme ve medya, alternatif medya ve toplumsal hareketler gibi konularda dersler verdi. Dr. Downing'in bu alanlarda çok sayıda yayını bulunmaktadır.

Mike Igoe

SUNY Fredonia ve İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi arasındaki anlaşma kapsamında fakültemizi ziyaret eden Yrd. Doç. Dr. Mike Igoe, ziyareti boyunca Medya ve İletişim Bölümü’nün uygulamalı derslerine ve öğrenci projelerine yorumlarıyla katkı sağladı. Dr. Igoe, SUNY Fredonia Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde gazetecilik ve medya hukuku dersleri veriyor. Bunun yanında gazetecilik alanında çok sayıda ödülü bulunuyor.

Miyase Christensen

Prof. Dr. Miyase Christensen Stockholm Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümü'nde görev yapmaktadır. Ayrıca Royal Institute of Technology'ye bağlı Philosophy and History of Technology, Scince and Environment Bölümü'nde konuk olarak ders vermektedir. 

Nahed Eltantawy

Fulbright Specialist Program’ı kapsamında, Amerika High Point Üniversitesi’nden konuk misafir öğretim üyesi Profesör Nahed Eltantawy 11-25 Ekim 2019 tarihlerinde Medya ve İletişim Bölümü’nde bulunmuştur.

Laura Aymerich-Franch

 

Laura Aymerich-Franch

Pompeu Fabra Üniversitesi’nde kıdemli araştırmacı olarak görev yapan Laura Aymerich-Franch, 9-13 Mayıs tarihleri arasında bölümümüzde konuk araştırmacı olarak bulundu. Dr. Aymerich-Franch, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT; ABD), Standford Üniversitesi (ABD) gibi önemli enstitü ve üniversitelerde araştırmacı olarak çalışmıştır. Araştırmaları, gelişmekte olan teknolojilerin iyilik ve davranışsal dönüşüm için uygulamalı kullanımlarını teşvik etmektedir. Sosyal robotlar, sanal gerçeklik ve diyalog bazlı sistemler ile çalışmaktadır.

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.