Bizi takip edin
|
EN

İLETİŞİM FAKÜLTESİ

Yeni Medya ve İletişim

Mezun Profilleri

 

Mezunumuz: Mustafa İlkay “Tapik”
Mezuniyet yılı: 2019
Kimdir & Şu an ne yapıyor? Tapik, çoğunlukla prodüksiyon ve post-prodüksiyon süreçleriyle ilgilenen bir içerik üreticisi, videographer. Kendisini bildi bileli hip-hop ve rap müziğe ilgi duydu. 3. sınıfının ilk döneminde Erasmus değişim programı aracılığıyla Hollanda’da okudu ve bu dönemde kendini ne yönde geliştireceğine odaklandı, eğlendiği işlerin peşinden koştu.
Medya ve iletişim bölümündeki son senelerinde, yine eski mezunlarımızdan Talat Savaşkan ve Batu Divrik ile birlikte bitirme projelerini hip-hop müzik üzerine yaptılar ve bu süreçte bir albüm çıkardılar. Bu süreçte kayıt altına aldıkları şarkıları için klip çektiler, plak basımı yaptılar ve Kâfi ismini verdikleri gruplarının çalışmalarını Spotify’da yayınladılar.
Tapik, bugün heyecanla izlenen birçok yerli rap klibinin videographer’lığını üstleniyor, aynı zamanda No-Flat Media’nın kurucusu.
No-Flat Media: https://www.instagram.com/noflatmedia/?hl=tr
Kâfi: https://open.spotify.com/artist/2UqaBlkToC0erEmWaDMOzx

 

Mezunumuz: Fundanur Öztürk 
Mezuniyet yılı: 2016
Kimdir & Şu an ne yapıyor? Fundanur, mezun olduğu yılın yazında Erasmus stajı ile İngiltere’ye gitti. BBC Londra’da yaklaşık dört buçuk ay staj yaptı. Türkiye’ye döndüğünde ise BBC Türkçe İstanbul muhabiri olarak işe başladı. İstanbul’da bir süre çalıştıktan sonra BBC Türkçe Ankara muhabiri olarak devam etti. Fundanur, hala BBC Türkçe Ankara muhabiri olarak çalışmaya devam ediyor. 
Okula başladığı andan itibaren haberci olmak isteyen Fundanur, eğitim aldığı süre boyunca Bianet’ten Radikal’e birçok farklı haber kanalında staj yaptı. Fundanur’un habercilik alanında kendisini en çok etkileyen ve ilk haberini yazdığı yer ise Medya ve İletişim bölümünün çıkarmış olduğu Univers Gazetesi oluyor. Univers’in kendisi için çok özel bir yeri olduğunu söyleyen Fundanur, Univers sayesinde haberin nasıl yazıldığından editöryel süreçlerine kadar birçok şeyi Univers’te deneyimleyip, öğrendi. Fundanur’un öğrenciyken deneyimlediği ve asla unutamayacağı şeylerden birinin Univers ekibi ile Soma katliamı olduğunda Soma’ya gidip, oradan yaşanılanları aktardıkları zaman olduğunu söyledi. 
BBC’de daha çok diplomasi haberleri hazırlamakta olan Fundanur’un çalışmalarına https://www.bbc.com/turkce adresinden, ve yine kendisinin hazırladığı  videolara BBC Türkçe YouTube kanalından ulaşabilirsiniz.
Karadeniz’deki HES’lerle ilgili hazırladıkları video serisine ise https://youtu.be/8hlmYNMwo40 linkinden ulaşabilirsiniz. 

 

 

Mezunumuz: Murat Şeker
Mezuniyet Yılı: 2012
Kimdir & Şu An Ne Yapıyor? Murat, henüz lisans eğitimini sırasında haberciliğe yöneldi, Yeni Asır Gazetesi’nde ve NTV Spor’da staj yaparak farklı medya kuruluşlarında deneyim kazandı. Mezuniyetinin ardından kariyerine TRT Spor’da başladı. Spor muhabirliği alanında çalıştıktan yaklaşık 1 yıl sonra dijital ajans sektörüne geçti ve YouTube’da çeşitli kanalların içerik üretimine destek verdi. 
Şu an aynı alanda çalıştıkları eşi Begüm Yalçınkaya ile birlikte çeşitli mobil uygulamaları tasarlıyorlar ve Teknopark tarafından desteklenen projelerini geliştirmeye devam ediyorlar.

 

Mezunumuz: Begüm Yalçınkaya
Mezuniyet yılı: 2016
Kimdir & Şu An Ne Yapıyor? Begüm, asıl bölümü olan medya ve iletişimde eğitimini sürdürürken üniversitenin çift anadal programından yararlandı ve tercih ettiği psikoloji bölümünü de tamamlayarak mezun oldu. Mezuniyetinin ardından Lösemili Çocuklar Derneği’nde sosyal hizmetler uzmanı olarak işe başladı ve yaklaşık iki buçuk yıl Lösev’de çalıştı. Ardından Tema Vakfı İstanbul şubesinde Marmara bölge koordinatörü olarak çalıştı, bu süreçte farklı sivil toplum kuruluşlarının işleyişleri ve kendi arasında ayrıştığı yönleri konusunda deneyim kazandı. 
Pandemi sürecinde evden çalışabileceği iş alanlarına yönelen Begüm, şimdi tasarım alanında freelancer olarak çalışıyor. Kimi iOS uygulamalarının kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına tasarımını üstlendiği bu süreçte, yazılım ve dijital pazarlama gibi alanlarda da etkin olarak faaliyet yürütüyor.

 

Mezunumuz: Rıza Armağan Bacak
Mezuniyet yılı: 2018
Kimdir& Şu An Ne Yapıyor? Armağan, lisans eğitimi sırasında stajlarını GQ Türkiye ve TRT’de yaptı. Bölümden mezun olduktan sonra, Reuters’dan Dijital Haberciliğe Giriş ve Facebook tarafından verilen Dijital Gazetecilik sertifikalarını aldı. Şu anda akademik hayatına Ege Üniversitesi’nde Pazarlama ve Marka İletişimi bölümünde yüksek lisans yaparak devam ediyor.
Önceki yıllarda GQ Türkiye Dergisi’nde Dijital İçerik Editörü olarak çalışan Armağan, daha sonrasında Telus International’da İçerik Moderatörü olarak çalıştı. Şu anda Türkiye Yelken Federasyonu’nda Sosyal Medya ve İçerik Yöneticisi olarak çalışıyor. Sinema ve Edebiyata büyük ilgi duyan Armağan, ilerleyen yıllarda kendine ait dijital bir platform kurmak için çalışmalarını sürdürüyor.
Yaptığı çalışmalara https://www.linkedin.com/in/r%C4%B1za-arma%C4%9Fan-bacak-59a09a155/ linkinden ulaşabilirsiniz.

 

Mezunumuz: Bora SIPAL
Mezuniyet yılı: 2015
Kimdir& Şu An Ne Yapıyor? Bora, Medya ve İletişim bölümünün Habercilik departmanından, 2015’te Halka İlişkiler ve Reklamcılık çift anadalıyla mezun olduktan sonra, Vilnius Üniversitesi’nde Pazarlama ve İletişim bölümünde master eğitimini tamamladı.
Chanel, Zoe Magazine ve Louis Vuitton gibi üst seviye moda markalarıyla dijital pazarlama projelerinde çalışan Bora’nın uzmanlık alanları arasında markalaşma, kullanıcı deneyimi tasarımı ve proje yönetimi yer almaktadır. Bora şu an Palermo, Sicilya’da yaşamakta, halen Albamedia Italia’da ürün tasarımcısı olarak çalışmaktadır. Yaptığı çalışmalara https://www.borasipal.com linkinden ulaşabilirsiniz.

 

Mezunumuz: Süleyman Barbaros Görgü
Mezuniyet yılı: 2015
Kimdir& Şu An Ne Yapıyor? Lisans eğitimi sırasında stajını Kanal D’de yaptı. Meslek hayatına CNN Türk, "Cüneyt Özdemir ile 5N1K" programında başladı. Popular Science Türkiye gibi firmalara dijital danışmanlık yaptı. Dijital ajanslarda medya direktörlüğü görevinde de yer alan Barbaros, halen Bloomberg HT’de Dijital Sorumlu olarak çalışmaktadır.

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.