Media and Communication

Facebook  Instagram  Youtube  Twitter  Medium


Medya ve İletişim Bölümü'nde öğrencilerimizin üretim odaklı çalışmalar yapmalarını bekliyoruz. Bu kapsamda öğrencilerimiz, özellikle üçüncü sınıf stüdyosunda ve dördüncü sınıf bitirme projelerinde portfolyolarını zenginleştiriyorlar. Sizlere öğrencilerimizin gerek bireysel gerekse bir arada çalışarak ortaya koydukları üretimlerin bir seçkisini sunuyoruz.

 

Medya Fabrikası

Medya Fabrikası 
Stüdyo üretimleri

Nöbetçi Radyo
Sabahat Özay, Oğulcan Bakiler
İnternet radyosunu sosyal medyayla birlikte düşünüyoruz. Bizce internet radyosu, bir canlı yayın klikinden fazlası… Zaten geleneksel radyonun en zor koşullarda bile insanlara ulaşabilen bir yayın mecrası olması bunu düşündürüyor. Bu yüzden sizin bu siteye gelmenize ve saatlerle kısıtlanmanıza gerek kalmadan, yayın içeriklerimizi sosyal medya yoluyla her zaman ve her yerde size ulaştırmayı amaçlıyoruz. Sosyal medya paylaşımlarıyla bir internet radyosu yapacağız. Nöbetçi Radyo, dinleyicisine kendi ulaşan radyo.

W-Food 
Wcenia Silva, Ezgi Yaparsoy, Semih Karataş, Emre Ekin
Üniversite yıllarında tanışmış iletişim fakültesi mezunları olarak biz de artık YouTube'dayız. Kanalda Gine-Bissau yemeklerinden hayatı kolaylaştıracak ipuçlarına, taze çıkmış oyunlardan kelimelerin kökenine kadar pek çok şey bulacaksınız...

 

Kafi_cover

Kâfi
Talat Savaşkan, Batuhan Divrik, Mustafa İlkay Tapik
Müzik grubu

Top Life Hacks and Crafts
Aysu Özdemir, Tamara Willis
Siz de evinizde bulunan eşyaları yepyeni şeylere dönüştürebilirsiniz!

Veritas
Turuhan Alkır, Hilal Erpulat
Orta metraj film

Erkek Vitrini
Zeynel Semih Taşkır, Merve Nur Andıç, Necdet Bilkan Gönüldaş, Sertan Taşkale, Mustafa Yılankaya
Bir erkeğin hayatından kesitler sunan ve bölümlerinde kendinizden izler bulabileceğiniz bir proje.

La Vie Feminine
Naz Göksoy, Merve Alparslan, Selin Sayın, Zeynep Özüncer
La Vie Feminine, Moda, Yaşam, Kültür Sanat ve Yemek kategorilerinden oluşan ve bunlara dair bilmek istediklerinizi güncel olarak paylaşan bir yaşam sitesi.


Sade

 

Sade
Ecem Hanay
Edebiyat fanzini

Ressam ve Resim
Didem Güngör
Merhaba! Ben Didem Güngör. İzmir Ekonomi Üniversitesi, Medya ve İletişim Bölümü mezunuyum. Ve bitirme projemle karşınızdayım. Projem iki bölümden oluşuyor. Mikrofonda Resim ile size ünlü ressamların hayatlarını kısaca anlatıyor ve döneme damgasını vuran tablolarını yorumluyorum. ​'Aynı Anda Resim' bölümünde  ise  kısa videolarla resim yapma tekniklerini sizinle paylaşıyorum, malzemeleriniz yanınızda olsun resim yapıyoruz.

Kemik Tayfa Belgesel Serisi
Yağız Baştürk, Ahmet Yalçın
Taraftar demek tuttuğu takıma bağlı olmak, takımını rakibinden kötü olsa dahi ezdirmeyip "Bizim takım sizinkinden iyi" demektir. Yenilse bile takımına küfür etmemek, "Canın sağ olsun" deyip geçiştirmek, maçlarında 90 dakika susmadan bağırmaktır. Bir yaşam biçimidir... Takımınla yatıp takımınla kalkmaktır. Taraftar demek her dakika karşına çıkan diğer takım taraftarının sevgisine saygı duymak; ancak, en ufak laf ederse hayatını başına yıkmaktır. Kemik Tayfa ekibi bu düşünceyle yola çıkarak taraftarların takımına olan inancını, sevgisini gösterdiği taraftar videolarının dördüncü bölümü olan Göztepe gösterimde.

Virgül 
Ecem Erim, Nihal Çelik

İrade Meselesi 
Görkem Özoktay, Oktay Pirbudak

Ara Sokak Dergisi 
Şive Karataş, Dilan Özbey, Hasan Deniz Çizmeci, Çağlar Üstünbaş

Aynı Botun İçinde
Fundanur Öztürk
“Yaşa ve yaşamasına izin ver”

Sen de Öğren!
Hayal Tanrıöver, Oğuz Ediz
İşaret Dilini Sen De Öğren Bir Gün Lazım Olabilir.


Pano Dergi

Pano Dergi Ocak 2015, Aralık 2014
Bora Sıpal, Gözde Özhan

Ben Alemin Biberini Yemem
Şeref Pehlivan

 

Ünivers
Uygulama gazetesi (Mayıs 2007-Haziran 2016)