Bizi takip edin
|
EN

İLETİŞİM FAKÜLTESİ

Yeni Medya ve İletişim

Öğrenci Projeleri

Yeni Medya ve İletişim Bölümü'nde öğrencilerimizin üretim odaklı çalışmalar yapmalarını bekliyoruz. Bu sayede öğrencilerimiz öğrenim hayatları boyunca stüdyo ve yapım derslerinde iş üretirken, mezuniyetleri öncesinde portfolyolarını zenginleştiriyor. Sizlere öğrencilerimizin gerek bireysel, gerekse bir arada çalışarak ortaya koydukları üretimlerin bir seçkisini sunuyoruz.

2021 Bitirme Projeleri için İletişim Fakültesi Yıl Sonu Sergisi'ni ziyaret edebilirsiniz. 

2020 Bitirme Projeleri için İletişim Fakültesi Yıl Sonu Sergisi'ni ziyaret edebilirsiniz.

2019 Bitirme ProjeleriMedya Fabrikası

Medya Fabrikası 
Stüdyo üretimleri

Gastro Fab

“Kaçımız gündelik hayatımızda severek tükettiğimiz yiyeceklerin yapım sürecini biliyoruz?” Öğrencilerimiz Egemen Dündar Aytoğu, Görkem Beleş, Melda Öztutgan ve Yağmur Efe Yorgun’un bitirme projesi olan Gastro Fab bu sorudan yola çıkarak paketli gıda ürünlerinin fabrikadan marketlere uzanan üretim hikayesini anlatıyor.  

Minik Rehber

“Şimdi her şey çocuk oyuncağı!”

Öğrencilerimiz Merve Kara ve Zeynep Balbozan, bitirme projeleri için ebeveynlere yönelik içerikler hazırladı. Minik Rehber adını verdikleri bitirme projelerinde, eğlenceli aktivitelerden çocuklar için sağlıklı yiyecek tariflerine, gezilecek mekanlardan anne adaylarına yönelik yoga ve pilates egzersizlerine uzanan geniş yelpazedeki içeriklere www.medium.com/minik-rehber adresinden ulaşabilirsiniz.

Kulağın Bizde Olsun

            

Öğrencilerimiz Öykü Şahinler ve İlayda Molla, bitirme projeleri için 10 bölümden oluşan sosyokültürel konuları konuştukları podcastler hazırladılar. “Biliyor musun?” sorusundan yola çıktıkları projelerinde, feminizmden minimalist yaşama, linç kültüründen spor anlayışına toplumsal ve sosyal konular hakkında bildiklerimizi yeniden düşünmeye davet ediyorlar. Öykü ve İlayda’nın yayınlarına Soundcloud, Twitter ve Castbox üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Taraftar Meselesi

Taraftar meselesi kimileri için arma, kimileri için aidiyet, kimileri için sadakat meselesi…

Öğrencimiz Murat Yıkılmaz bitirme projesinde Beşiktaş Çarşı’nın, Genç Fenerbahçeliler’in, Göztepe Yalı’nın ve Galatasaray Ulstraaslan’ın taraftarlarının meselelerine dair bir belgesel hazırladı.

Jetlag
Yurt dışında eğitime gideceksiniz ama kafanızda birçok soru işareti mi var? Yeni ülke, yeni insanlar, yeni dil ve daha niceleri sizi tedirgin mi ediyor? Bilmediğiniz ülkelere giderken saatlerce uzun yazıların, videoların veya blogların arasında kaybolmak istemeyenler için öğrencilerimiz Tunç Abuzaroğu, Ayşe Sevgi Çırak ve Gözde Naz Uysal ülkelerin genel bilgilerini, başlangıç seviyesindeki dil bilgilerini ve tadılması gereken lezzetleri içeren videolar hazırladılar. Siz de 8-10 dakika içinde yeni bir ülkeyi deneyimlemek isterseniz öğrencilerimizin projesini Youtube’dan takip edebilirsiniz.

Yemek Polisi
Yiyemediklerinize Talibiz!
Öğrencilerimiz Burak Artan, Doğan Efe Kemahlı ve Berkay Keskiner Yemek Polisi adlı programlarında her hafta Yemeksepeti’ndeki en düşük puanlı restoranların lezzetlerini tattılar. Siz de mizahi bir dille sundukları programlarına Youtube ve Instagram üzerinden ulaşabilirsiniz.

Nöbetçi Radyo
Sabahat Özay, Oğulcan Bakiler
İnternet radyosunu sosyal medyayla birlikte düşünüyoruz. Bizce internet radyosu, bir canlı yayın klikinden fazlası… Zaten geleneksel radyonun en zor koşullarda bile insanlara ulaşabilen bir yayın mecrası olması bunu düşündürüyor. Bu yüzden sizin bu siteye gelmenize ve saatlerle kısıtlanmanıza gerek kalmadan, yayın içeriklerimizi sosyal medya yoluyla her zaman ve her yerde size ulaştırmayı amaçlıyoruz. Sosyal medya paylaşımlarıyla bir internet radyosu yapacağız. Nöbetçi Radyo, dinleyicisine kendi ulaşan radyo.

W-Food 
Wcenia Silva, Ezgi Yaparsoy, Semih Karataş, Emre Ekin
Üniversite yıllarında tanışmış iletişim fakültesi mezunları olarak biz de artık YouTube'dayız. Kanalda Gine-Bissau yemeklerinden hayatı kolaylaştıracak ipuçlarına, taze çıkmış oyunlardan kelimelerin kökenine kadar pek çok şey bulacaksınız...

Kafi_cover

Kâfi
Talat Savaşkan, Batuhan Divrik, Mustafa İlkay Tapik
Müzik grubu

Veritas
Turuhan Alkır, Hilal Erpulat
Orta metraj film

Sade

Sade
Ecem Hanay
Edebiyat fanzini

Ressam ve Resim
Didem Güngör
Merhaba! Ben Didem Güngör. İzmir Ekonomi Üniversitesi, Medya ve İletişim Bölümü mezunuyum. Ve bitirme projemle karşınızdayım. Projem iki bölümden oluşuyor. Mikrofonda Resim ile size ünlü ressamların hayatlarını kısaca anlatıyor ve döneme damgasını vuran tablolarını yorumluyorum. ​'Aynı Anda Resim' bölümünde  ise  kısa videolarla resim yapma tekniklerini sizinle paylaşıyorum, malzemeleriniz yanınızda olsun resim yapıyoruz.

Kemik Tayfa Belgesel Serisi
Yağız Baştürk, Ahmet Yalçın
Taraftar demek tuttuğu takıma bağlı olmak, takımını rakibinden kötü olsa dahi ezdirmeyip "Bizim takım sizinkinden iyi" demektir. Yenilse bile takımına küfür etmemek, "Canın sağ olsun" deyip geçiştirmek, maçlarında 90 dakika susmadan bağırmaktır. Bir yaşam biçimidir... Takımınla yatıp takımınla kalkmaktır. Taraftar demek her dakika karşına çıkan diğer takım taraftarının sevgisine saygı duymak; ancak, en ufak laf ederse hayatını başına yıkmaktır. Kemik Tayfa ekibi bu düşünceyle yola çıkarak taraftarların takımına olan inancını, sevgisini gösterdiği taraftar videolarının dördüncü bölümü olan Göztepe gösterimde.

Virgül 
Ecem Erim, Nihal Çelik

İrade Meselesi 
Görkem Özoktay, Oktay Pirbudak

Ara Sokak Dergisi 
Şive Karataş, Dilan Özbey, Hasan Deniz Çizmeci, Çağlar Üstünbaş

Aynı Botun İçinde
Fundanur Öztürk
“Yaşa ve yaşamasına izin ver”

Sen de Öğren!
Hayal Tanrıöver, Oğuz Ediz
İşaret Dilini Sen De Öğren Bir Gün Lazım Olabilir.Pano Dergi

Pano Dergi Ocak 2015, Aralık 2014
Bora Sıpal, Gözde Özhan

Ben Alemin Biberini Yemem
Şeref Pehlivan

 

 

 
İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.